| imStorm3r a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani si in seara asta a fost un concert si am mers cu niste prieteni.
Eu sunt racit si iau antibiotic.
Iar ei au luat o sticla de bere cu 4, 5% alcool.
Am baut si eu vreo cateva guri ca nu am stiut de chestia ca nu e bine sa bei alcool cand iei antibiotic...
O sa patest ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TotiPentruUnu4123 a răspuns:

Nu, de la atat nu patesti nimic. Daca bei mai mult alcool cand urmezi urmezi un tratament cu antibiotice tot ce se poate intampla este sa nu isi faca efectul. (antibioticele nu alcoolul)

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

S-ar putea sa faci febra, sa speram ca vei fi bine. Insanatosire grabnica!

| marcelyny a răspuns:

Nasol, convulsie, febra 40'