| strumfverde a întrebat:

Ma fratilor cum e viata fara tigari? (pentru cei ce s au lasat de fumat)
A fost usor sa renuntati la ele?
ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nimicitorul a răspuns:

Da este mult mai bine pt.ca economisesti bani etc...mam a renuntat la ele cu bomboane mentolate dar din astea tarilaughing nu slabe.ea fuma de ceva ani dar intr-o luna s-a lasat de ele.

9 răspunsuri:
| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Am auzit ca nu este greu daca ai cu adevarat o vointa de fier. Trebuie doar sa iti inlocuesti acest viciu cu un altul... de exemplu : semintele, ciocolata etc. Sunt persoane care au renuntat extrem de simplu la tigari fara a avea reactii adverse gen : dureri de cap si ameteli. Astea sunt lucruri care sunt in subconstient.cum zici tu : "N-am cum sa ma las de tigari, e imposibil!" Nu e imposibil! Nu exista nu pot, exista nu vreau! Bafta!

| AgathaRo a răspuns:

Cu cat incerci sa nu te gandesti la ele, mai rau iti faci. Am avut o tentativa de 1 sapt dar a fost infernal.

| kiv1990 a răspuns:

E foarte dificil, primele zile esti slabit, organismul are nevoie sa fumeze, asta pana se curata organismul de nicotina. Apoi ca sa nu traga sa fumezi incepi sa maninci ca naiba. stai calare pe frigider si te ingrasi ca un porc(scuze p/t limbaj, n-am dispozitie)

| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna.pe mine inca ma mai tenteazalaughing.hai mai ca nu e greu abtine-te si in loc sa fumezi rontaie la seminte sau altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| KiraXander a răspuns:

Sa stii ca daca chiar nu te poti lasa incearca sa fumezi cu tigara electronica si apropo este foarte frumos fara tigari deoarece economistesti mult si esti mai relaxat

| Crlslnutza a răspuns:

Totul depinde de tine. Daca ai ambitie si chiar iti doresti sa renunti vei reusi. Multi incearca cu diverse chestii : plasturi, tigari electronice etc. Ti-as recomanda sa apelezi la programul stop fumat. Am prieteni care s-au lasat datorita programului. Dar... totul depinde numai de tine si de dorinta si ambitia ta. Bafta

| WeRockYaaa a răspuns:

BunahappySi mie mi-a fost destul de greu sa ma las pentru ca eu am inceput cam de pe a 6a si nu mai puteam sa ma opresc.laughingA fost foarte greu sa ma las... abia pe a 8a m-am lasat pentru ca mi-au venit in cap tot felul de chesti ca o sa mor repede si ca numai imi stric viata pentru ca atunci cand fumam(cea ce se intampla destul de des)cum se zice, imi inecam amaru".Asa ca eu de fiecare data cand eram tentata sa fumez, daca eram cu o prietena sau un prieten de-al meu, i spuneam ca indiferent de ce as zice, sa imi dea o palma peste obraz.Sau daca nu ma muscam singura de mana si aruncam tigarahappy Si ca sa iti raspund la prima itrebare, acum sunt mult mai bine si mai plina de viatahappySper ca te-am ajutatwinking

| StefitzaTymy a răspuns:

Sfat 100 % : nu va cumparati tigari electronice ca sunt cancerigene happy -