| MAndrew a întrebat:

Este grav daca in toata viata mea am fumat de abia 20 de tigari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că este grav, ești un copil. Bucură-te de copilăria ta și lasă țigările...renunță la ele până nu ajungi dependent, pe urmă îți va fi foarte greu să te lași. Te vor distruge în timp...
Să știi că există lucruri mult mai cool pentru vârsta ta decât fumatul.winking

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ma, dacă toată viața ta înseamnă 15 ani, nu prea. Dacă viața ta inseamna 30 ani, e bine.

| MAndrew explică (pentru Catrice):

12 ani. E grav?

| Catrice a răspuns (pentru MAndrew):

Rau de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MAndrew):

Sigur că este grav, ești un copil. Bucură-te de copilăria ta și lasă țigările...renunță la ele până nu ajungi dependent, pe urmă îți va fi foarte greu să te lași. Te vor distruge în timp...
Să știi că există lucruri mult mai cool pentru vârsta ta decât fumatul.winking

| Anonima163333 a răspuns:

E bine, tigarile nu sunt sanatoase!

| IgnatVictor a răspuns:

E limpede ca ziua bună că țigările nu sunt bune pentru organism. Douăzeci de țigări nu este un număr colosal, deși aici depinde și de vârstă, însă dacă te încetezi să fumezi atunci n-ar trebui să fie vreo problemă cu țigările fumate deja.
Îți urez numai bine!

| MAndrew explică (pentru IgnatVictor):

Am 12 ani. Este grav?

| IgnatVictor a răspuns (pentru MAndrew):

Destul de grav. Fumatul este pentru oamenii mari. Însă, acum că fapta-i făcută, tot ce pot să faci este să te lași de viciul ăsta afurisit. Pentru că aduce numai nenorociri.