| anonim_4396 a întrebat:

mereu cand ma ridic din pat sau de pe scaun..de oriunde ametesc si nu mai vad binesad
Oare ce se intampla cu mine?
Cand eram mica eram anemica:-s
Iau de cateva ori pe an 15 zile pe luna calciuthinking
Ce ar putea fi?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZOZOKid a răspuns:

Fluctuatii de tensiune, care au loc la schimbarea brusca a pozitiei corpului. Mai pot fi si semne de probleme cu ochii. Mergi la medic si spune-o problema.

5 răspunsuri:
| tomitzaa a răspuns:

Mama e medic pediatru si mi-a dat explicatia: iti scade tensiunea, trebuie sa te hidratezi!

| anonim_4396 explică (pentru tomitzaa):

Din cauza cafelei?

| tomitzaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate si din cauza asta daca bei prea multa dar principalul motiv este deshidratarea (si eu am aceeasi problema)

| DuduVladutz a răspuns:

Hei!
Deci, daca te ridici brusc de oriunde, asa ti se intampla! Si mie mi se intampla la fel! Dar parca imi place. xD

| aly_7953 a răspuns:

Asa pateam si eu trebuie sa te alimentezi mai bine si incearca sa faci si un control la oftalmologie