| Amrita a întrebat:

De ce atunci cand ma ridic din pat, de pe scaun etc ametesc foarte tare si nu mai vad clar cateva secunde?
Mentionez ca am lipsa de calciu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Si de magneziu, probabil. Si eu am avut o perioada problema asta, am luat suplimente de calciu+magneziu si a fost totul ok. E posibil si sa fii anemica, sa fie ceva de natura neurologica sau glicemia prea mare. Mergi la un medic de familie si iti va face trimiterile necesare.

| MisterKat a răspuns:

Si eu am aceste probleme.sad dar nu stiu ce sa fac... crying

Shin
| Shin a răspuns:

Am avut si eu aceleasi simptome cand eram mic, am fost la doctor si mi-a spus ca eram hipotensiv.
Numai bine, Shin.

| al3xa_6696 a răspuns:

Si eu patesc la fel straight face

| Amrita explică:

Am fost la multi doctori si am luat foarte multe feluri de calciu.cu ulei de peste, la fiola.Eu de mica am avut probleme cu alimentatia dar si acum sunt sub tratament si nu e nici o schimbare.

| adyth a răspuns:

Sau anemie

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ai anemie..si eu patesc asa de multe ori.

| ingerash_1766 a răspuns:

Poate fi si de la tensiunea arteriala, calciul are imfluentza negativa asupra acesteia, ia calciu si magneziu, neaparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mentionat foarte bine, ai lipsa de calciu!

| alinaandrei a răspuns:

Eu patesc acelasi lucru doar cand nu mananc cat trebuie, mergi sa ti faci niste analize si incearca sa iei efervescente cu calciu si magneziu.sunt f bunewinking