| 0099 a întrebat:

Buna TPU mi-am pus ieri aparat si mi s-a desprins arcul de la maseaua din partea dreapta, dar azi cand m-am trezit am o durere foarte mare la acea masea mai ales cand apas pe acel arc (pentru ca mi-e iesit un pic), dar acea masea e plombata. Ce sa fac? FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ia calmante pana luni si luni du-te la ortodontul care ti-a montat aparatul. Daca te jeneaza arcul, fa o bobita din guma de mestecat si pune-o pe capatul lui.

6 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Du-te cat mai repede la un doctor sau i-a un Lidocaina Spray iti va amorti durerea iti zic eu. Funda?

| 0099 explică (pentru c0ton):

Da sambata nu sunt doctori

| c0ton a răspuns (pentru 0099):

Da dar eu i-am zis parca vineri sau joi

| c0ton a răspuns:

Si costa 20 lei.

| c0ton a răspuns:

Eu nu-ti zic neaparat pentru ii amorteste un pic.

| Melu a răspuns:

Mergi la un dentist, nu incerca sa scoti nimic de pe acolo ca mai mult strici.