| HelloKitty20 a întrebat:

Mie imi cade parul foarte mult si am fost la dermatolog si mi-a dat un tratament foarte costisitor:Revalid capsule+un sampon si ma ajungea undeva pe la vreo 3 milioane.Acum nu stiu ce sa fac, sa mi-l cumpar sa nu mi-l cumpar...am auzit ca si Forcapil e foarte bun si fiolele de la Vichy. Poate sa-mi spuna cineva care e cel mai bun tratament pentru par? Cineva care a incercat..Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MirunaC a răspuns:

Si mie imi cade parul am fost la medicul de familie si mi-a dat Revalid si capsule Placenta Seb.Un tratament costisitor si total neeficient.Nu a ajutat cu nimic.Asadar am ajuns la dermatolog, analizele imi sunt bune.Mi-a recomandat samponul energizant Alpecin cu cofeina C1.Costa 29 de lei si il folosesc deja de aproximativ 2 saptamani si functioneaza.Revalidul este o risipa de bani si mai ales favorizeaza cresterea parului pe tot corpul si ingrasa.Adica creste pofta de mancare foarte mult.Parul se regenereaza in aproximativ 3 luni dar pot sa spun ca acest sampon a dat rezultate.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru MirunaC):

Eu il folosesc de o luna si 0 rezultate! De fapt as putea spune ca imi cade mai rau!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Si mie acum cam 2-3 saptamani a inceput sa-mi cada parul si am fost la medicul de familie si mi-a recomandat Biominerale par unghii. A fost foarte bun.A costat 20 de lei.Sunt 30 de capsule se ia de 2 ori pe zi dimineata si seara.

| antigoni a răspuns:

Am auzit cum ca pastilele Revalid fac ca parul de pe tot corpul sa iti creasca mai des si mai repede happy si cum ca fiolele Revalid sunt mai bune, care se aplica la radacina parului. Sincer si eu am nevoie, o sa le incerc happy