| shinestar03 a întrebat:

Mie imi trebuie aparat dentar fix. Nu ma prea deranjeaza ideea ca o sa-l port doar ca o dentista mi-a spus ca imi poate pune doar daca imi extrage 2 dinti(premolarii) deoarece am maxilarul mic. Parintii mei si cu mine nu sunt de acord dar daca asa m-i se va spune peste tot? Voi ce credeti? E normal sa ii scoata?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu mi se pare normal sa scoti niste dinti buni, parerea mea e sa incerci sa mergi si la alt(i) medic(i).

| mihaelaalol a răspuns:

Da, si mie mi s-a intamplat la fel

| shinestar03 explică (pentru mihaelaalol):

Si ai ramas stirb?
Te-a durut?
A functionat la cv?

| mihaelaalol a răspuns (pentru shinestar03):

m-a durut putin cand i-a scos dar i-a scos pentru ca am maxilarul mic si trebuia sa lase putin spatiu intre ei

| mihaelaalol a răspuns (pentru mihaelaalol):

Am o intrebare
premolarii sunt de lapte sau definitivi? ca daca sunt de lapte iti cresc dar daca sunt definitivi(cum mi-au crescut mie) o sa ramai cu spatii libere intre dinti.

| MiruunaaaAndreeeeeaaa a răspuns:

Este normal..si mie mi s-a intamplat la fell...Nici eu nu am fost de acord, dar nu am avut ce sa fac thinking Nu trebuie sa iti faci griji. Funditssa?:*