| anonim_4396 a întrebat:

Nu de mult am cazut si mi-am "spart" genunchiul.Nu e mare scofala adica e mai micuta rana fata de altele.In fine...Mi s-a facut coaja,si s-a deslipit putin(suna scarbos,scuzati-mi exprimarea),iar eu am luat-o jos de tot.Tin sa mentionez ca nu a curs sange dupa ce am rupt-o si de asemenea, nici nu m-a durut. A ramas acea portiune mai rozalie...Intrebarea mea este :Ramane cicatricie sau semn? Am mai rupt coaja si la alte "spartaturi" si nu a ramas, dar totusi mi-e frica. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nlko a răspuns:

Va ramane roz o perioada... poate sa ramana si cicatrice, dar doar daca a fost o rana mai adanca.

4 răspunsuri:
| Miau1617 a răspuns:

Garringlia2000,draga/dragule,eu nu am spus ca imi cade piciorul,doamne fereste, inteleg ca ai glumit, dar nici chiar asa! Am intrebat dar daca ramane semn deoarece vreau sa ma mentin, nu mai sunt la varsta cand picam la joaca, dar s-a intamplat.Te rog nu ma mai lua cu ''printeso''.Ai un raport de la mine! Alta data sa stii.Multumesc.

| helpme25 a răspuns:

In general nu se rupe nimic, pentru ca ramine cicatrice. Se lasa pina cind coarja cade singura, in timp-ul baiei de exemplu! Bafta!

| Dariuky a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acum ceva timp, iar pielea mea era rozalie. Insa, am observat ca incet, incet a revenit la culoarea normala. Un timp pielea va fi mai sensibila, si se va cunoaste ca ai cazut, dar va trece laughingwinking

| Garringlia2000 a răspuns:

Printeso, n-o sa ti se intample nimic.Adevarat, poate sa iti cada piciorul, sa faci cangrena, dar nu e nicio problema, nu?
Ce, ai nevoie de picior?