| ஜAliSeeஜ a întrebat:

Hey happy am o intrebare...
Acum un an mi-am taiat venele...mi-a curs mult sange, m-a durut foarte tare...imi fine.
Dupa un an de azi cand mai ating acel loc ma doare ingrozitor de tare...straight face (acolo mi-a ramas numai semn...)
Este normal?

Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu ai vorbit cu un psiholog? Este OBLIGATORIU ca un pacient care a incercat sa se sinucida si a ajuns la spital, sa aiba sedinta cu un psiholog.

Revenind la intrebarea ta, du-te la un doctor, posibil inca sa ai cioburi inauntru.
Am avut o colega care s-a taiat la umar destul de urat, a suferit o operatie si dupa 3 ani avea niste dureri destul de urate si cand s-a dus la doctor a descoperit ca avea cioburi inauntru.

| ஜAliSeeஜ explică (pentru AllinaDaniella):

Nu am incercat sa ma sinucid....Doar ca atunci asta era "la moda" si am vrut doar sa incerc...Dar era rana foarte deschisa si mare.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

E normal să te mai doară din când în când. Chiar dacă rănile s-au închis pe afară, nu înseamnă că înăuntru s-au vindecat complet. Mergi la medicul de familie pentru un control.

Numai bine!

| SimonaCristina a răspuns:

Daca rana a fost suturata (cusuta) e posibil sa fi ramas un fir care nu a fost scos sau nu s-a resorbit (topit). Mergi la o camera de garda de chirurgie. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal nu e dar nici iesit din comun. Cauzele pot fi multiple, poate fi ceva de ordin psihic sau ranile de sub piele nu s-au vindecat corect.

Fa-ti un control.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Mai taie-le odata tot acolo, poate de data asta se cicatrizeaza corect. Si daca nu, inca odata... si tot asa.

| dorin1990 a răspuns:

Trebuie sa iti faci un control atat la medic cat si la pshiholog astfel de momente prin care au trecut probabil au pus amprenta si pe pshihicul, eu cred ca e mai mult pshihologic decat durere fizica.

| NoName9797 a răspuns:

Probabil cand te-ai taiat ai atins un tendon sau ceva si cred ca asta este motivul ti-as sugera sa mergi la un doctor