| AlinElle89 a întrebat:

Buna TPU
Nu stiu ce sa ma mai fac, vreau sa slabesc, dar nu am nici un impuls. Stiu ca pastilele nu sunt bune, dar imi trebuie ceva sa scap de pofta de mancare. Ce sa fac? sad Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Este foarte foarte simplu sa slabesti.Eu mananc CAT VREAU si nu ma ingras! Important este ce mananci!
Ce sa nu mananci delocbig grinulciuri(sucuri din comert, ciocloata, prajituri.etc),grasimi,paine alba,carene in general,prajeluri
Ce poti manca:Legume(cat vrei tu),fructe,paine integrala,taratze,lapte slab, oua fierte, peste.
Fa miscare! Mergi pe jos!
Bea multa apa!
Nu manca sarat! ATAT vezi ce simplu e?

2 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Daca ai pofta de mancare, adica mananci dar simti ca nu-i suficient, inseamna ca ai oaresce carente in organism, trebuie sa fii atenta ce pofte ai si asa se poate deduce ce vitamine si minerale ai nevoie.

| IoanaMra a răspuns:

Doamne...baga id asta si'ti zic mai multe
mra.ioana eu am reusit asawinking