| Maryyuss a întrebat:

Cum pot scapa de posta de mancare? am un 1.70 m si 81 kg si chiar vreau sa slabesc, alerg dimineata sau seara cate o ora deocandata la sala nu pot sa ma duc inca din motive personale.in fine vreau sa stiu cum pot sa scap de aceasta pofta de a manca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea cate un pahar de apa inainte si dupa fiecare masa(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare, iar dupa va dizolva sucul gastric, mancarea se va digera mai greu si astfel senzatia de foame va intarzia sa apara). Indicat ar fi sa ai 2-3 mese pe zi(pranzul sa fie cea mai consistenta,dar nu cu mult mai consistent decat micul dejun, iar cina sa fie cea mai usoara). Daca simti nevoia unei gustari, mananca un iaurt sau un fruct.In rest,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune, migdale, fistic sau paine.De asemenea, evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal, datorita uleiului). Succes.

| KidutzaAndrusk5 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna Katya, vroiam sa te intreb pe tine daca stii cate piese intra pe un card de 1gb, pe un Vodafone455, cei de la TPU nu ma lasa sa public ca intrebare asa ca te intreb pe tine si pe ceilalti, multumesc... funda.

5 răspunsuri:
| DanYelA13 a răspuns:

Buna marius cea ce trebuie sa faci este sa te impui tu sa nu mai mananci:eu iti recomand sa bei un pahar de apa inainte de orice masa si sa faci abdomene in prima saptamana incepi cu 10 iar apoi dublezi numarul cu fiecare saptamana.byee

| Maryyuss explică:

Cam 100 de mel.

| Maryyuss explică:

Cam 100 de mel

| sandytza a răspuns:

Incearca sa bei mai multa apa, macar dupa 6-7 seara sa te abtii de la mancare si alearga dimineata ca este mai sanatos si mai ok decat seara...