| DennyD13 a întrebat:

Nu stiu de ce,dar noaptea respir cu gura intre-deschisa,iar dimineata ma trezesc cu un gust amar in gura, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O respiratie corecta se,, educa,, in timp.Trebuie sa inveti sa inspiri aerul pe nas si sa-l dai afara pe gura. daca nu obisnuiesti asa, la inceput, o vreme, trebuie sa te concentrezi asupra acestei metode.Cu timpul va deveni un reflex al organismului si se va produce si in timpul somnului.

3 răspunsuri:
| dodicuta a răspuns:

Sunt 2 variante:
1.ai o carie
2.ai mancat o insecta(nu rad de tine.In medie, pe parcursul vietii, noi mancam 50 de insecte si 10 paianjeni in timpul somnului).

| Biancutzika a răspuns:

Puneti plasture la gura cand dormi big grin

| Skumpik2013 a răspuns:

Daca te trezesti cu un gust amar asta insemna ca inainte sa te trezes ia o bomboana nu conteaza de care si dupa ce o manaci boboana bea un pahar de apa sau de lapte si nu o sa mai ai un gust amar in gura dimineata eu am incercat si eu asa si la mine functioneaza.