| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Numai eu simt un disconfort noaptea daca nu ma duc la baie?
Ca sa explic mai bine, daca ma duc noaptea inainte de a dormi la baie si dupa trec 10 minute fara sa adorm simt nevoia sa ma duc iar la baie si de fiecare data ma duc iar.
Uneori ma duc la baie de 3 4 ori inainte de a dormi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dacă ai băut multă apă înainte de culcare asa se întâmplă. Eu înainte sa adorm merg la baie și apoi adorm.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In general rinichii lucrează mai puțin ziua datorita faptului ca energia este folosita de alte organe care au nevoie si lichidul se acumulează in organism. Odată ajunși la pat, corpul se odihnește iar rinichii dispun de energia necesara pentru a lucra. Nu-ți para rău. Decât sa te trezești din somn, mai bine înainte de a adormi.

| mastadont a răspuns:

Disconfortul e pur psihologic, l-am simțit și eu până mi-am dat seama de acest lucru. Tot acest disconfort vine din faptul că te stresezi că o să ai nevoie mai încolo și o să-ți întrerupi somnul dar, de fapt când mergi la baie nu iese aproape nimic pentru că nu e o nevoie reală.

| PsyhoChild explică (pentru mastadont):

Ai dreptate cand spui ca disconfortul este psihologic.

| Gabigabyi a răspuns:

Poate ai racit sau ai baut prea multe lichide.