| anonim_4396 a întrebat:

puppy dog eyes
Mama mea are carcei care o trezesc din somn din cauza durerii, vasele de sange de pe picioare au inceput sa devina vizibile iar ea sta foarte mult in picioare sad.
Ce este bine sa faca sa nu mai aibe carcei? puppy dog eyes
Fara raspunsuri stupide, va rog frumos!
Multumesc anticipat, funda cel mai folositor raspuns! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru cârcei poate folosi diverse produse :
http://www.farmaciastejara.ro/zdrovit-anticarcel-rapid-plicuri-p-3043.html

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10016635

Pentru acele vinişoare poate folosi Lioton Gel :
http://www.medipedia.ro/......N-GEL.aspx

Vezi mai multe detalii la linkul : http://www.sfatulmedicului.ro/......oare_10131

http://www.sfatulmedicului.ro/......riste_7463

De asemenea, apariţia deasă a cârceilor poate INDICA un deficit de calciu şi/sau magneziu - vezi linkul :
http://www.farmaciata.ro/......u-sau-zinc

Ar fi indicat să-şi facă nişte analize...

Toate cele bune.

| Vi003 a răspuns (pentru bursuc001):

Uite un raspuns documentat!

| Latinmoon a răspuns (pentru Vi003):

Am citit tot insa mai astept si alte raspunsuri.

| bursuc001 a răspuns (pentru Vi003):

Bună!

Mersi pentru aprecierewinking

O zi frumoasă.

| Latinmoon a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc mult de tot pentru raspuns! puppy dog eyes
Have a nice day! >big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Latinmoon):

Cu plăcere!

O zi frumoasă şi ţie.

13 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

1-Mama ta are carcei din lipsa mineralelor din corp!
In primul rand sa consume (Magneziu +B6) si (Calciu+D2).
2. Vasele de sange au aparut datorita circulatiei sanguine proaste.
ii recomand cu mare drag sa consume mult Omega 3, soia si usturoi! Soia si usturoiul se gasesc si sub forma de suplimente la framaciile naturiste!
Daca are si surplus de greutate ii recomand cu drag sa slabeasca diminuand consumul de grasimi, de dulciuri.
Daca mai ai intrebari spune-mi.

| SaveTheNature a răspuns (pentru SaveTheNature):

Si inca ceva Ginko Biloba chiar impreuna cu Omega 3 si capsulele de usturoi.
Intreab-o pe mama ta cum sta cu glicemia, cu tensiunea arteriala si colesterolul te rog.

| Latinmoon a răspuns (pentru SaveTheNature):

I-au iesit bine analizele cand a facut medicina muncii atata tot ca o apuca carceii numai seara in somn si vasele de sange de pe picioare i s-au mai spart...crying
Multumesc mult pentru raspunsuri!

| Vi003 a răspuns:

Reumatism, probleme de circulatie a sangelui, sunt multe cauze, ar fi bine daca ar vedea-o un reumatolog. Primavara si toamna sunt frecvente astfel de dureri, n-ar strica sa-si ia de la farmacie unguent antireumatic. Impachetari cu foi de varza, o baie la picioare cu apa si sare grunjoasa ar mai linisti-o pana se duce la medic. Sanatate mamei tale si sa incerce sa-si puna ciorapi atunci cand sta in pat, ar fi buni cei din lana.

| Latinmoon a răspuns (pentru Vi003):

Nu are romatism are doar carcei indiferent de sezon.
Nu are stari foarte grave dar vrea sa previna sa stie ce are de facut pe viitor.

| SaveTheNature a răspuns (pentru Latinmoon):

Unguentele nu fac nimic. Unguentele doar mascheaza problemele. Mama ta trebuie sa rezolve problemele din profunzime.
In primul rand trebuie sa vada cum sta cu colesterolul si cu glicemia.
Apoi sa invete sa manance sanatos. In general probleme de sanatate sunt cauzate de ceea ce mancam, si mai apoi de genetica.

| Latinmoon a răspuns (pentru SaveTheNature):

Multumesc mult de tot pentru sfat!

| StArsDuSt a răspuns:

Un control la cineva din domeniu, este cel mai bine.Sau intereseaza-te de un unguent sau ceva inpotriva carceilor, de la cate medicamente sunt e imposibil sa nu existe si asa ceva.