| TudorRadu a întrebat:

De ce mi se pun carcei cand inot? fundita cel mai folositor raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Theaxniz a răspuns:

Eu am facut 4 ani de inot de performanta stiu de ce ai carcei pentru ca nu esti incalzit bine inainte de a intra in bazin, trebuie sa faci exercitii de bazin in zona abdomenului si la picior se intampla sa ai deci nu uita incalzeste-ti bine trunchiul si picioarele inainte de a intra in bazin, funda?big grin

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! o fi si de la sport, dar poate ai si o deficienta de calciu, fier etc..am trecut prin asa ceva si mi-a fost recomandat un mic tratament cu calciu si magneziu.
Un mic drum catre medicul de familie si ceva analize nu stricasmug
O zi frumoasa sa ai si ai grija de tinehappy

| Empathizer a răspuns:

Apa rece scade circulatia la nivelul membrelor, iar efortul de inot are nevoie de un aflux de sange mai mare la nivelul muschilor implicati. Trebuie sa faci incalzire inainte de inot, ca sa stimulezi circulatia sangelui in membre. Si trebuie sa te cauti la doctor pentru eventuale dezechilibre minerale in organism. Lipsa de calciu, magneziu sau potasiu poate determina si ea o slaba circulatie periferica.

| Laura0 a răspuns:

Cum zice Danii22 si ia si o lingurita de miere in fiecare dimineata. ajuta la inlaturarea carceilor

| TudorRadu explică:

Hei...acum 2 saptamani am facut analize si nu aveam nimic in neregula cu calciu magneziu si nici potasiu... din punctul meu de vedere toti ati dat raspunsuri folositoare dar doar unu poate fii castigator, multumesc mult.:*