| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.pe la inceputul lui august 2011 am avut niste stari foarte naspa.in fine ma fost la un specialist. mi-a spus ca sufar de anxietate si atacuri de panica(dar nu chiar severe atacurile). mi-a dat tratament pe care il iau si in ziua de azi.ma simt mult mult mai bine.trebuie sa ma duc in ianuarie la control...acele stari le-am avut tot mai rar de atunci si foarte usoare ca si intensitate dar uitati care e prb.aseara de cand m-am pus in pat nu am putut adormi si am avut un fel de atac de panica in sensul k nu puteam adormi, imi batea inima foarte puternic. o frica fara motiv.cam cum am avut la inceput...si m-am speriat foarte tare si nici sa ma calmez nu puteam.parca stateam sa explodez. ce sfaturi imi dati? adica cum m-as putea controla in situatii de astea.si. credeti ca o sa scap pana la urma defenitiv de ele? FUNDAA+VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Poate e din cauza oboselii.In orice caz, sa nu intrerupi tratamentul.Incearca sa bei un ceai cald inainte de culcare si sa nu faci un atac de panica chiar din cauza ca ti-e frica sa mai ai altul.Succes!

| EvangelineLovin a răspuns:

Naspa sad bea niste ceai de musetel, mananca niste cicolata. ia-ti o pisica sau un catel, o sa simta inainte sa ai tu un atac si dupa aia stii sa te calmezi. Doamne ajuta!

| IrisMov a răspuns:

Ce fel de pastile ti-a dat? Coaxil cumva?
Eu sunt de parere ca ar trebui sa te duci din nou la doctor...ori sa-ti schimbe tratamentul, ori sa-ti mareasca medicamentatia.
Pana atunci ai putea incerca si cu diverse ceaiuri antidepresive... nu stiu ce sa-ti spun. Si incearca sa eviti singuratatea pe cat posibil. Trebuie sa fie cineva langa tine in permanenta.

| EduardPaul94 explică (pentru IrisMov):

Se poate sa fie de la treaba ca am stat cam singur adica de 2 zile stau numai in casa.n-am cu cine iesi. prietenii is cam ocupati...cat despre medicatie a fost marita la inceput acu viau in jumate ...cred ca de la trebuie ca am stat in casa se trage. oricum o sa-i zic psihologului cand o sa ma duc in ianuarie.

| IrisMov a răspuns (pentru EduardPaul94):

Da...prietenii sunt foarte importanti in cazul tau. Incearca sa nu pierzi contactul cu ei.
Bafta muta! happy