| carlacarolina a întrebat:

port lentile de contact de 1 luna si pana acum au fost foarte bune m.am acomodat cu ele dar acum ochiul drept este putin rosu. ce fac? poate fi si de la curent?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ArianaDwen a răspuns:

Da,poate fi de la curent,nu de la lentile, nu mai sta in curent, si durerea dispare! Garantez!happy

| ionutz03 a răspuns:

Lucrul asta se intampla in special de la praf, incerca sa le dai jos si sa iti iei ceva picaturi pentru igienizarea ochiului

| PROFESSIONAL a răspuns:

Buna, asta cu siguranta nu e de bine! Nu le mai purta, dale jos spalate pe ochi cu apa din abundenta si consulta un doctor! ai putea ramane fara vedere foarte usor!