| Anamaria28491 a întrebat:

Hey TPU! In cat timp dispare iarba din sange? Adica gen daca sa zic asa acum aprox o luna ai fumat iarba pentru prima data si ai tras doar cateva fumuri si atat, in cat timp ar disparea? Si se vede la analizele de sange? Gen cele normale nu cele anti-drog si cum as putea sa fac sa dispara cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cred ca in cazul asta nu se poate detecta la o luna dupa, daca ai tras doara cateva fumuri si dupa nimic.
Dar nu-ti face test la sange, de regula ti se face un test parca in gura, are un burete micut til baga in gura, apoi astepti vreo 10-15 minute si vine aia cu rezultatu.

La tine banui ca no sa iasa nimic daca este cum spui.Intr-o luna ar trebuie sa dispara mai orice urma, dar este doara parerea mea.
Cauta si tu pe net ceva surse medicale sa vezi ce spun.Stai caut eu sa vad ce zic.

Ok gata am gasit imediat :)) Zice asa :
-90 zile sta in par
-3 zile -1 luna in urina, dar depinde cat de des fumezi.
-48 de ore in saliva
-36 de ore in sange.

Datele astea is de pe un webiste american, dar zic conteaza si cat de gras esti, cat de des folosesti etc, is mai multi factori

Stai ca spune si altele
-Daca fumezi doara o singura data dupa 3 zile se duce
-daca fumezi 3-4 ori pe saptaman te poate depista pana in 7 zile
- Daca fumezi zilnic, aia nu se mai pune :)) te detecteaza oricand.

Gata ca dupa scriu roamane, dau aia date balamuc, deci daca esti curios iti las link-ul catre websitele asta si citeste si tu.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324315

| Gnomzy a răspuns:

Îți recomand aplicația KnowDrugs de pe AppStore sau Magazin Play. Ai informații despre fiecare drog și/sau substanță în parte, însoțite de poze cu fiecare, riscuri, dependență, reacții adverse, cât timp rămâne detectată și multe altele. De la canabis, până la MDMA și de acolo până la opioide. laughing

https://play.google.com/......ps/details

| Laura162 a răspuns:

Nu apare la cele normale. Trebuie sa testele pentru THC si, in general, in interval de maxim 3-4 ore din sange.

https://www.medicalnewstoday.com/......les/324315