| diana121 a întrebat:

Recent am fost internată din cauza inimii şi a tensiunii, iar acum mă gândesc că dacă mi se întâmplă din nou, ce mă fac? Am stări de anxietate şi nu ştiu cum aş putea să " scap " de ele. Mulţumesc anticipat!.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Akatsuky a răspuns:

Nu te mai gandi la starile tale,incearca sa gaseste frumosul in uratsi binele in rau,daca o sa.ti respecti tratamentul totul va fi bine, poate vei avea si un regim recomandat, si nu uita, un mare filozof a spus : 'Nimic nu.i la. ntamplare ', sper ca te.am ajutat cu un sfat pozitiv, incearca sa ai activitati care te fac fericita, Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mititelumarius a răspuns:

Anxietatea, in acest caz poate fi si cauza, dar si efect. Exemplu: Daca ti-e teama ca se va repeta vei dezvolta aceasta stare pe care o numesti anxietate. Dar si daca esti depresiva din fire pot apare probleme cardiace. Poti incerca un supliment ca Aspacardin care contine potasiu&magneziu.