| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Recent am fost la medicul dentist sa-mi extragă cariile însă a trebui sa-mi pună "plombite"momentan, fiindca am aparat dentar.Astazi am observat ca acel înveliș alb nu se mai vede.Inseamna ca mi-a căzut plomba? Sau e ceva normal și nu trebuie sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate ai vrut să zici că ai fost să îți trateze cariile.
Probabil a căzut acel înveliș la care te referi.

| SharonS a răspuns (pentru Andreeush):

Da,deci nu e ceva atipic? Esti cumva in cunoștiință de cauza?

| Andreeush a răspuns (pentru SharonS):

Se mai întâmplă să cadă plomba de la un dinte.
Am avut și eu carii și am fost la dentist.
Doar că mie, din cauză că aveam infecție, mi-a pus plombă provizorie. Și mi-a căzut după câteva zile.