| Alexandruuu88 a întrebat:

Simt o bila umflata in zona testicului stang (hidrocel cred)Ceva tratament naturist?, orice dar nu mai vreau sa trec prin operatii, am deja vre o 5 taieturi.Tin sa mentionez ca a inceput sa ma cam doara testiculul si genunchiul stang cred ca de la hidrocel? (suportabil)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are hidrocelul, iti spun eu ca am avut mic, si am fost operat, pur si simplu este o acumulare de lichid langa testicul, si ti se umfla daca stai mai mult, o sa mergi putin "cracanat", de zice lumea ca esti. asa nu conteaza.
Intelegi ideea, trebuie musai operatie, nu exista tratament naturist!
Dar sfatul meu este sa te duci la o consultatie la un chirurg cu unul din parinii tai sau singur daca esti major, cum alegi tu, pentru ca, doctorul te va consulta, iti va pipaii testiculele si va vedea despre ce este vorba, in mod sigur va stii ce sa faca. Si pe mine ma durea putin testiculul dar nu foarte mult, dar nu si genunchiul... sa nu ai varicocel sau alte chestii, sfatul meu sincer si obligatoriu vorbeste cu parintii tai, lasa naiba inhibitiile si du-te la un medic specializat!
APROPO: nu mai sta, eu daca mai stateam 1-2 luni, la ce "punga de lichid mi se adunase" aveam toate sansele sa raman fara testicul.