| Elide a întrebat:

Bună TPU,simt o mare durere in umăr, nu știu ce poate fi zici că.mi baga cineva o săgeata in umăr și când vreau sa casc sau respir mai bine m tine junghiul ăla și când mănânc sau beau ceva rece mor de durere...sunt așa de 3 zile am încercat cu medicamente mai trece dar nu de tot...chiar nu știu care ar fi cauza că nu.am făcut sport nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lolyanna a răspuns:

Neaparat sa mergi la medic! Poate fi ceva neinsemnat,insa poate sa fie si ceva mai grav,nu risca, du-te la un control, nu te gandi ca va trece de la sine si sa nu iti fie teama sa mergi acum, daca mai lasi, e posibil sa se accentueze problema( stiu ca nu vrei genul asta de raspunsuri, dar asta ar trebui sa faci, chiar daca mergi si ti se spune ca nu ii nimic(ceea ce ar fi minunat)tot ii bine sa mergi la un control.Is sanse, mici, dar tot sunt, sa fie ceva mai grav)