| nico097 a întrebat:

Buna Tpu.Sotului meu i s-a umflat degetul mare de la piciorul stang si are dureri mari.Mai devreme am mers la farmacie sa ii cumpar o crema s-au o solutie ceva,la care farmacista mi-a spus ca nu imi poate da nimic,s-a mai gandit ea putin si mi-a dat rivanol, dar acum va intreb pe voi a patit cineva asa ceva? Ce ati folosit? Funda plus vot.Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca s-a umflat din senin, cel mai probabil are o criza de guta si nici un tratament local nu il va ajuta realmente. Trebuie sa mergeti la medicul de familie si sa primeasca un tratament care sa reduca depozitele de acid uric din tesuturi.