| MukMinunatul a întrebat:

Spuneti-mi si mie,daca nu sunt angajat, cat trebuie sa platesc asigurarea medicalasa la cnas pe un an sau ma rog pe luna?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci un contract de asigurare cu Casa de Asigurari de Sanatate din judetul tau, cel putin la nivelul salariului minim pe economie - 750 lei si suma de platit va fi de 49 lei pe luna.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătești câteva sute de lei bune pe un an de zile.
Pa, pa.