| WonderGirl7 a întrebat:

Bună TPU!
Stiu ca întrebările de sănătate nu ar trebui adresate aici, dar totuși pentru un început...
problema sta in felul următor.
Cam de o luna, pe partea dreapta când ridic bratul simt o mica durere cumva între san, subraț și efectiv brat.
Nu pot sa o identific exact, nu ma doare mereu, ci doar când îndoi bratul într-o anumita parte, cumva in sus si in lateral.
M-am palpat sa vad dacă e ceva, dar nu simt nimic.
Oare ar trebui sa ma îngrijorez ținând cont ca am doar 20 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu doare tot timpul, nu este nimic umflat sau vanat, de ce iti faci griji?

| WonderGirl7 explică (pentru Violleta2022):

Eu am avut o bunica care a murit de c mamar...

| Violleta2022 a răspuns (pentru WonderGirl7):

O bunica are peste 60 de ani, deci sanse ca o femeie matura sau batrana sa faca cancer mamar este mare, dar la 20 de ani nu exista acest risc.

| WonderGirl7 explică (pentru Violleta2022):

Ea a murit de tanara, nu o cunosteam.

| Mosotti a răspuns:

Ba da, intrebarile de sanatate trebuie puse aici, poate sunt si medici care nu spun ca sunt, poate unii au trecut prin problema si pot ajuta cu o recomandare ceva.
Oricum medicul decide, insa de multe ori trebuie sa stii si ce sa intrebi sau ce sa zici acolo.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Poate fi din cauza poziției in care dormi.

| Cksihja a răspuns:

Uneori oamenii fac activități într-un mod incorect iar acest lucru duce la un disconfort sau o inflamație. Este foarte important să găsești aceea activitate și să o corectezi. Totuși poate fi și altceva așa că este important să vezi dacă există și alte simptome.