| Dony20 a întrebat:

Am si eu o problema de cateva zile care nu mi sa mai intamplat niciodata!
De vero 4 zile mi se pare ca urechea dreapta este infundata, mentionez ca am mer cu geamul deschs la masina putin timp, m-am spalat un urechi si m-am sters.Aud bine cu urechea doar putin mai incet dar mi se pare ca este infundata. Am mai auzit un zgomot puternic inainte de asta si cred ca de aici se trage nu sunt sigur! Daca aud un zgomot puternic nu prea il suport asa ca inainte si cand casc prima data aud ca se desfunda urecha dar tot asa pare infundata!
Ce sa fac sa scap de asta!
Cateodata nici nu imi dau seama ca este infundata cand vorbesc cu cineva sau asa!
Cateodata mai simt si o apasare la ureche!
Vreau seriozitate sa stiu ce sa fac!
Dau Fundita!
Multumesc!
Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura0 a răspuns:

Sa consulti un medic....ai incercat sa pui sare la ureche, o pui intr-o carpa, intr-un castron si castronul il pui p foc dupa c s-o incalzit o tii la ureche... evita betele de ureche..incearca sa te stergi cu coltul prosopului e mult mai natural si nu-ti da mizeria mai spre timpan, incearca sa stai 5 minute cu gura deschisa si dupa vezi daca o mai simti infundatathinking ..hmm..cam atatea smecherii stiu legate de chestia cu urechea.cel mai bine e sa te duci la medic. fundabatting eyelashes?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat