| Spoiled a întrebat:

sunt foarte speriata! Luna aceasta mi-a venit menstruatia cu 1 saptamana mai devreme, normal trebuia sa-mi vina pe 20. Am 13 ani si nu am ciclu regulat!
De la ce ar putea fi?
Funda si multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Buna, este o dereglare de hormoni..stai linistita nu se intampla nimic rau.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi o simplă dereglare hormonală, dacă este o situaţie izolată.
Durata CM se mai schimbă ( scurtează sau lungeşte ).

Toate cele bune.

| StefaniaM a răspuns:

Ioi, stai calmă!
Și eu pătesc așawinking
E ceva normal, mai ales dacă ești în primul an
O știu de la bunica big grin

| Mijaiche_Alina-Andrada_1998 a răspuns:

Cred ca e normal...intreaba-ti parintii si un medic, ei sogur vor sti ce se intampla.
FUNDA?

| Kalhya a răspuns:

Stai linistita, multe fete de varsta ta au aceasta problema. La inceput nu iti este tot timpul reglat dar cu timpul se va regla, nu trebuie sa iti faci griji.