| GeaninaGeani95 a întrebat:

Bună TpU! Sunt nedumerită în legătură cu un subiect... La sfarsitul lunii august am avut contact sexual cu prietenul, a fost putin neprotejat sa zic... La inceputul lui septembrie ne-am certat. Pe 15 septembrie mi-au venit problemele, 5 zile m-au tinut, apoi pe la sfarsitul lunii septembrie ma simteam rau, probabil ca am si suferit dupa despartire si nu mai mancasem si aveam stare de voma uneori, iar pentru linistea mea mi-am facut un test, mi-a iesit negativ. Luna asta nu mi-au mai venit problemele, tin sa precizez ca niciodata nu mi-a venit regulat si sunt cam nervoasa de fire, posibil sa am si glanda si asta e ceva hormonal daca nu ma insel. Parca am innebunit uneori ma uit la burta si am impresia ca, vaii daca sunt insarcinata! laughing Voi ce spuneti?happy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Iti spun eu ceva, e imposibil daca ti.a venit ciclul sa mai ramai insarcinata daca nu ai facut sex. Nu e ca si cum spermatozoizii au planuri malefice de a te lasa pe tine gravida si se gandesc sa reinvie si sa faca prostii pe acolo laughing. Gandeste.te asa, ce, nu ti.a mai intarziat? De ce acum sa iti faci probleme si atunci nu? E tot aia... Noi fetele nu avem nicio problema daca ne intarzie ciclul, dar daca cumva facem ceva, dupa ne e frica jumatate de an, stiu cum e. Mie imi venea ciclul regulat de 3 ani, cum se face ca fix dupa ce m.am... jucat cu prietenul meu mi.a intarziat 12 zile?! A fost aiurea, facusem pe mine de frica dar uite ca a venit laughing. Daca ti.ai facut test, ti.a mai venit de atunci, sigur nu e asta. E ceva hormonal si e si creierul tau, care se gandeste "sunt insarcinata, sunt insarcinata, nu o sa imi vina, nu o sa imi vina" si evident ca asa se si intampla, toate se leaga in corpul nostru. Si ca sfat, nu mai face sex neprotejat. Chiar daca iti zice el ca atunci cand simte ca ii ..vine iese, inainte curge un lichid (nu stau acum sa dau toate detaliie si denumirile :d ) si in cele mai multe cazuri nu simte. Am citit o carte, care e fooarte folositoare daca ai nevoie ti.o recomand laughing. Sper sa stai linistita, pupici. Funditaa? :3

| GeaninaGeani95 explică (pentru FoarteTareFrate):

Daa, n-am mai avut contact de atunci... Parcă am dureri prin burtă, Doamne ce aiurea e... laughing)) Vă mulțumesc oricuuum!

3 răspunsuri:
| AnneღU a răspuns:

Am fost si eu in situatia tahee hee Adica nu imi venise vreo doua luni, dar nu ma speriasem deoarece avusesem contact inainte de ultima menstruatie. Si dupa asta ma despartisem de prieten. Deci nu ai cum sa fii insarcinata ci posibil e o dereglare hormonala. Ai grija.:*

| picasolina a răspuns:

Eu zic sa mai faci un test pentru linistia ta daca e tot negativ eu zic ca...te sperii de geaba si ti se pare oricum dupa despartire mereu toate fetele sunt asa se simt rau etc...nu te speria stai linistita happy