| skrcsbfts a întrebat:

Bună, TPU! Știu că cel mai bine este să întreb doctorul astfel de întrebări, însă aș vrea înainte să văd dacă și altcuiva i s-a întâmplat asta și ce ar putea fi.
Acum câteva zile, când am mers la toaleta, am observat niște pete maro pe lenjeria întimă. Nu am băgat prea mult de seamă, am zis că poate urmează să-mi vină menstruația (deși nu mi s-a mai întâmplat lucrul ăsta, am câteva cunoștințe cărora li se întamplă asta înainte de menstruație).
Următoarea zi, același lucru s-a întâmplat, dar erau și mai multe. Seamană oarecum cu sângele pe absorbant dar este maro. Nu mă doare nimic, doar mă trezesc când mă duc la toaletă cu acele pete/lichid pe lenjerie. A trecut aproape o săptămână de când a început. Vouă vi s-a întâmplat așa ceva? Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

''am observat niște pete maro pe lenjeria întimă''
Daca sunt maro nu cumva sunt treaba mare? Te... pe tine?

| skrcsbfts explică (pentru Sistemulxxl):

Nu, nu sunt pete "de la treaba mare".

| Smmo a răspuns:

Mergi la doctor, ia-ti trimitere la ginecolog si daca nu gasesti un cabinet ginecologic dotat cu ecograf sau nu iti da trimitere, fa-ti o ecografie externa de abdomen inferior cu plata. Nu sunt de bine nici petele maro, nici cele de sange proaspat intre menstre. Sanatate multa iti doresc!
https://www.elia-lingerie.com/ro/pages/spotting