| Swagmotherfuckers a întrebat:

tocmaince mi-am luat creatina de pe un site si parca acuma mi-e putin frica sa o folosesc dupa ce am auzit ca iti creste muschiul dupa ce nu o mai folosesti scade muschiul si mie de asta imi este frica nu ca scade muschiul ci ca pielea ti se zbarceste ca la batrani ramane acolo, este adevarat plus ca mama ma tot intreaba ca la ce imi trebuie mie sala, am 1.90 80 kg si vreau sa pun muschi pe mine ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Hai sa iti explic ce si cum ca sa intelegi si tu si unul ce tot comenteaza cand postez eu. Deci creatina retine apa in muschi si prin crestere iti creste masa. Mai are si alte avantaje si prin a scadea nu scade asa rau, scade in sensul ca nu mai sta asa umflat cum era atunci cand il foloseai( nu mai retine atata apa)SI nu se zbarceste si poti sa faci sala, oleaca de muschi nu strica daca pui doar 5 kg de muschi iti va fi perfect, daca vrei sa faci sport pe o perioada lunga de timp ( 1, 2, 3 ani ) efectul acela de scadere a masei musculare, a creatinei dispare ( muschii ajung la o masa buna de la sine) Insa nu o sa ai pielea zbarcita e doar o scadere mica in proportie, Bafta!

| Swagmotherfuckers explică (pentru EneCristian):

Multumesc man, multa sanatate!

| EneCristian a răspuns (pentru Swagmotherfuckers):

N-ai pentru ce.