| anaxav a întrebat:

Bună TPU tot eu sunt cu aceeasi problemă cu palpitatiile si ineptaurile de inima si mâna care mă junghie să stit ca am analize făcute iar electrocardiograme 4 iau recunosc sunt si o fire foarte sperioasa doctora mi-a dat extravalerianic cardio scrie că este pentru problemele cu substrat pshiogen îmi calmează palpitatiile dar dacă ma sperii tot le am cu tot cu pastilă toată lumea spune că o sa îmi treacă tin sa mentionez ca am primit un diagnostic de distonie neurovegetativa si mi s-a dat dormicum dar nu l-am luat si este posibil ca o boală pe sistem nervos sa dea simptome fizice! Ajutor vă rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ti se prescrie tratament si nu-l faci, esti direct raspunzatoare de starea de rau in care esti.
Cum este posibil sa vii pe un forum sa ceri ajutor, unde 90% din cei de aici sunt copii, care nu te pot ajuta cu nimic, cand tu ai primit ajutor medical de la medic, dar refuzi sa iei tratamentul?
Cu ce te-ar putea ajuta aici, copilasii?

Chiar daca sunt adult, nu pot sa te ajut in nici un fel, te trimit tot la medic sa-ti dea tratament sau la mama, sa dormi cu ea, daca esti atat de sperioasa.
Totusi, tot ce ai tu este legat de prea mult rasfat!
Ai putea sa te controlezi si sa realizezi ca, trebuie sa faci tratamentul prescris de medic si sa te vindeci.

| anaxav explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru ironism sunteți o scumpă!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anaxav):

Ce te-a deranjat, ca ti-am aratat unde gresesti?
Mie, mi-ar fi fost jena sa mai scriu pe un forum ce probleme am si sa mentionez ca medicul mi-a dat medicamente, dar nu am chef sa le iau.
Cand esti bolnava, fa ce trebuie ca sa te vindeci, ori tu esti una din cele care vin sa adune empatie?

| anaxav explică (pentru Violleta2022):

Vreți sa vă arăt fetițe de 12 ani care scriu ca vor să se masturbeze si nu stiu cum? Așa ca taci din gura si nu mai face pe inteligenta