| Maney31 a întrebat:

Treaba sta cam asa, in urma cu 2 seri am baut pe rupere, iar eu am prostul obicei sa ma fortez sa vomit cand sunt beat crita, de frica sa nu vomit in somn (Stiu ca suna ciudat happy ). Totusi, de atunci am senzatia de nod in gat si atunci cand ragai imi vine un gust amar in gura, in rest nu ma deranjeaza nimic doar ca senzatia este ciudata. Ati mai patit asa ceva? Ce as putea sa incerc de acasa? La doctor nu vreau sa merg pana nu trece nebunia asta cu pandemia...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa bautura si vezi daca trece, nodu in gat poate sa fie de la ragait sa ramana de mult timp

| Simpatic a răspuns:

Parca esti Cheloo: "ce stii mai bine de la tatal tau, baga 2 degete pe gat cand ti-e rau"

| Maney31 explică (pentru Simpatic):

Mersi pentru ajutor...

| Simpatic a răspuns (pentru Maney31):

Pentru aceasta senzatie de nod in gat recomand gargara cu sare de aia mare, grunjoasa sau de bucatarie cum se mai numeste, sau gargara cu ceva apa de gura daca ai pe acasa, vezi daca trece.
daca nu, incearca cu o lingurita de miere de albine, asta unge gatul si vine ca un panasament...