| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! URGENT! Azi dimineata au inceput sa ma usture ochii. Dupa cateva ore de usturime a inceput sa ma doara si capul.Acum am o mancarime...Ce sa fie? M-as duce la medic, dar daca imi da scutire? Ce poate fi? Astept raspunsurile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ni ai stat mult la PC sau televizor cred că te ia o răceală sau gripă puternică. Totuşi mergi la medicul de familie.

| alexandramustatea2013 a răspuns:

I-ati picaturi dobradex. Este foarte bun. Pune-ti o compresa cu apa rece pe frunte. Daca te mananca in jurul ochilor cu o crema calmanta, daca ai de galbenele. Daca nu te ajuta nimic, du-te la doctor.
NU UITA :SANATATEA ESTE MAI IMPORTANTA DECAT TOATE!
Bafta!

| mg112mada explică:

Mancarime in zona ochilor, am uitat sa mentionez.