| BaerMadalina a întrebat:

Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine. Mi-am pierdut cardul de sanatate aveti cumva idee daca acum cum sa nu astept 30 de zile pana sa il ridic si sa il iau mai urgent cum este si la buletin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai verifica pe unde ai fi putut fi cu el: spital, farmacie, medic familie, etc. Daca nu mergi la casa de sanatate de care apartii, platesti 15 lei si-ti dau un formular care-l inlocuieste. Acel formular este valabil 60 zile si in aacele zile va veni noul card.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Stai in liniste 1-2 ore si te gandesti profund, cand- si unde ai umblat ultima data cu cardul.
La un moment dat ai toate sansele sa-ti "pice fisa".

| Violleta2022 a răspuns:

Mai cauta-l ca nu avem alta idee!
Din pacate un altul se elibereaza la 30 de zile, asa ca, nu ai de ales decat sa-l cauti mai bine, in fiecare buzunar, geanta, carnetele, unde ai fii putut sa-l pui sau sa-l scapi.