| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Verisorii mei mai mici (gemeni) au pojar. Azi am fost sa ii vad, au in jur de 1 an. Stiu ca pojarul se ia, dar eu am avut pojarel. Sunt sanse sa iau si eu? Am stat ceva timp cu ei...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, stai liniștit/ă.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fii vaccinata si sa nu faci, ei au facut pentru ca n-au apucat sa fie vaccinati, fiind asa de mici. Pojarelul este diferit de pojar, daca ai avut pojarel si nu esti vaccinata poti face si tu pojar.

| Aliendina27 a răspuns:

Nu. O singura data se face pojar nu se mai repeta

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Aliendina27):

Stiu persoane care au facut chiar de 3 ori...

| Tw1sT a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Exista mai multe tipuri, nu poti face de mai multe ori, poti face doar o data varicela, bube dulci, pojar si mai sunt vreo 2 daca nu ma insel

| biancaanamariat a răspuns:

Daca ai trcut de varsta adolescentei, peste 20 de ani nu sunt sanse sa faci, in rest sunt sanse, dar nu foarte mari in cazul in care tu ai mai facut pojar.