| Ajutor12344 a întrebat:

Bună TPU, vinerea trecută am făcut sex protejat și eram în timpul ovulației.Am făcut și luni tot protejat iar de marți am inceput sa am foarte multe gaze in stomac și sa ma doară burta. Vinerea asta am făcut iar si mai pe seară am început să am stări de vomă deși nu am vomitat și azi a început să mă doară jos sub burta și sa urinez frecvent o data la o ora. Eu nu am vreo boală și nici el ce credeți ca poate fi? Sarcina nu cred. Mie ciclul trebuie sa-mi vina săptămâna viitoare.
Menționez și ca mănânc foarte multe prostii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Menționez și ca mănânc foarte multe prostii"
De aici probleme cu stomacul.
Poti avea o infectie urinara, daca urinezi des.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la mâncare

| Furnicuta000 a răspuns:

E mai probabil sa fi facut o infectie urinara decat sa fii insarcinata (simptomele sarcinii nici nu apar asa repede). De asta trebuie sa fii atenta la igiena de fiecare data cand faci sex, partenerul sa fie curat mai ales jos, sa nu va atingeti cu mainile murdare si neaparat, fara discutie, imediat ce ai terminat actul te duci si urinezi. Nu ai urinat, esti tinta infectiilor urinare

| Ajutor12344 explică (pentru Furnicuta000):

Am urinat fix după ce am terminat actul sexual, infecția urinară probabil ca am mai avut vară trecută dar durerile de burtă nu se aseamănă și acum am sincer uit să urinez o dată la 30 de min

| Ajutor12344 explică (pentru Ajutor12344):

Am început să urinez"

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Ajutor12344):

Infectiile urinare la femeile active sexual sunt foarte comune chiar si daca ai urinat imediat dupa. Poate fi o infectie dobandita si mai demult, nu neaparat saptamana trecuta.
Din cate stiu durerile de stomac si urinarile frecvente se asociaza adesea cu cistita. Deci s-ar putea sa ai undeva o problema, nu iti pun eu diagnostic ca nu sunt medic, dar ar trebui sa mergi la medicul de familie si ori o sa-ti dea sa iei ceva de la farmacie ori o sa-ti dea trimitere la un medic specialist. Oricum nu poti sta asa. Exista posibilitatea sa se vindece de la sine dar exista si posibilitatea sa se agraveze...

| ioana748 a răspuns:

Daca a fost dragoste cu nabadai...o sa vina ciclul mai devreme. Simptomele seamana cu cele premenstruale. Apa cu bicarbonat si tampoane la indemna.
De asemenea poate fi o reactie de la prezervativ.

| Ajutor12344 explică (pentru ioana748):

Azi trebuia să mi vină deșii nu mi-a venit. Am avut simptome premenstruale dar nimic

| ioana748 a răspuns (pentru Ajutor12344):

Ca sa fiti sigura, incercati un test de sarcina, daca nu vine saptamana aceasta.
Uneori se intampla surprize si cu prezervativ.
Este ieftin in farmacie.
Uneori apar simptome premenstruale, chiar și menstra peste sarcina.
Sau puteți fi racita si de asta va interzice ciclul.
Sa fiti bine va doresc.

| esanatos a răspuns:

Infectie urinara cred ca e

sunt ceva tratamente homeopate:
https://www.mediculmeu.com/......rinare.php

daca e alta infectie, le gasesti exeplicate pe net:
https://www.esanatos.com/......t83258.php

| gianifasole a răspuns:

Ce fel de scaune ai avut în ultimul timp

| JanetLili a răspuns:

Nu cred că e sarcina doar ceva inflamație