| Kayn221 a întrebat:

Vreau sa imi pun aparat dentar, dar trebuie sa scot resturile unei masele de jos si ramane gol in locul respectiv.
Pot purta aparat dentar daca e distanta de o masea intre dintii de jos si 2 masele din spate?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce mai bun răspuns îl primești de la stomatologul tău. Deci nu ezita!

| Arthiom a răspuns:

Nu mai intreba aici, ca nu are rost. Mergi direct la dentist si intrebi acolo. Doar asa vei primi raspunsuri pertinente.

| Claxon987 a răspuns:

Eu cred ca nu, trebuie toti dintii completati apoi indreptati cu aparatul