| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva. Am 33 kilograme si vreau sa ajung la 45, cat mai repede. Mananc mult, cu paine si nu pun nimic pe mine. Ma puteti ajuta? Funda la fiecare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai stai un pic, ai dat prea putine detalii despre tine.
Cati ani ai/ce inaltime/...
Revin-o cu noi detalii.
Tu crezi ca te ingrasi asa peste noapte?
Oare mai tarziu nu o sa ceri un sfat de slabire?
O seara bunahappy

| Daniela28004 a răspuns (pentru caramela):

Am 11 ani. am 1, 53 metri
nu o sa cer un sfat de slabire daca ma mai ingras putin.

| caramela a răspuns (pentru Daniela28004):

Cam putine kilograme. poate ai ceva probleme
Ceva analize ai facut? cu mami tau ai vorbit?
Ar fi indicat sa te duca la medicul de familie sa vada ce este cu tine si apoi la un mutritionist.
O zi bunahappy

| Daniela28004 a răspuns (pentru caramela):

Am facut multe analize, si mi-au zis ca nu am avut probleme. Deia vreau sa ma mai ingras.

| caramela a răspuns (pentru Daniela28004):

Totusi, la nutritionist ai fost? poate elimini vitaminele/calciul prin treburile fiziologice.
Poate ceva vitamine daca ti-ar recomanda un medic..consuma vitamina c /cavit.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Ca si curele de slabire, si cele de ingrasare trebuie personalizate.
Metabolismul tau este mai lent, de aia nu pui pe tine.
Iti trebuie ajutorul unui specilist