| apocalypse000 a întrebat:

amm azi am fost la dentist ca ma durea maseaua si mia curatat nu stiu ce in dinte am avut o gaura mia curatato cu un fier ceva dintr-o data a tras tare au au au! si dupa mi-a pus un tratament lichid nu stiu ce tratament e ceva alb si maine merg iarasi ce o sa imi faca? o sa imi scoata medicamentu ala si imi pune o plomba? si daca pune plomba ma doare?sad

Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

Pai stiu sentimentul tau
si eu am avut la fel si pot spune ca odata ce ti a curatat o partea cea mai grea a trecut
la mine dupa ce a dat jos medicamentul si mi a pus plomba nu m a durut
nici pe tine nu ar trebui sa te doara pentru ca, repet, dupa ce a curat o si nu mai exista caria nu mai exista nici motivul durerii

3 răspunsuri:
| apocalypse000 explică:

Ms la toti scuze toate sfaturile erau bune da numa o funda pot sa dau laughing

| raul_4959 a răspuns:

Fieru' ala se numeste "albinuta"sau"bondarul" si medicamentu' era plomba fieru' este ca o pila si razuieste CARIA si daca o sa iti une plomba nu doare doar doca nu ai alta carie

| LII a răspuns:

Nu cred ca iti pune inca plomba definitiva.acolo trebuie sa curete de mai multe ori.nu doar odata.
plomba o va pune dupa cateva tratamente(la mine asa a facut.acuma poate la tine este altfel)
tu ai o plomba provizoriehappy