| tenshi261 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva: Cat de periculos este daca imi provoc voma de 2-3 ori pe saptamana? Stiu ca este o mare prostie, mi-au spus-o chiar si prietenii dar nu pot sa nu fac asta mai ales ca stomacul meu nu digera mancarea bine...
fundapuppy dog eyes pentru cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Hm te-ai gandit de 2 ori inainte sa faci asta? Est foarte periculos sa iti bagi degetele pe gat si sa iti provoci vomă, thoamne.
Nu cred ca o sa iti dea un raspuns gen:"bravo tine-o tot asa", eu te sfatuiesc sa iti faci timp pentru sport combinat cu o dieta. Nu as risca in locul tau sa ajung bulimica. Nu iti trebuie foarte mul timp. Uite aici cateva articole: http://divalife.ro/category/dieta
Sper ca te am ajutat, funda?

3 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Este foarte periculos, sistemul tau digestiv va avea de suferit. Ceea ce vrei tu sa faci are un nume: bulimie.
Daca stomacul tau nu digera bine mancarea, ar trebui sa mergi la medic, nu sa iti provoci singur/a voma si problema se va rezolva fara sa ai si mai mult de suferit.

| ByaNca26 a răspuns:

Inceteaza sa faci asta pentru vei avea o obisnuinta dupa si te vei imbolnavi foarte des. mai bine solocita un doctor si vezi ce e de facut.

| Katherinefk a răspuns:

Din puncul meu de vedere, este foarte periculos. Eu zic sa te gandesti de mai multe ori inainte sa faci asta. Probabil ai un motiv intemeiat, nu ai chef sa mergi la scoala, sau altceva. Dar gandeste-te si la sanatatea ta :*