| Lovelyrockgirl a întrebat:

Buna TPU!
Vreau si eu cateva diete eficente pentru slabit si usor de urmat.
Sa nu fie foarte costisitoate.
Voi cum ati reusit sa mai slabiti?
Eu am 25 de ani si de la an la an mai pun cate un kg... foarte greu reusesc sa dau jos.
Ce sport imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Esti inca foarte tanara si este usor sa pierzi greutate, daca tii cont de cateva reguli:
- elimina din mancarea urmatoarele: painea, prajiturile, dulciurile, sucurile, pizza, pastele fainoase, cerealele, (carbohidratii), cartofii, fasolea boabe si mazarea, berea.
- fa sport cel putin 30 min pe zi, dar lucrat intens ca sa transpiri si sa arzi calorii. Poti incepe sa alergi cate 3-4 km pe zi, uracand treptat cate 1 km la fiecare saptamana.
Garantez ca vei oserva pierderea a cel putin 2 kg din prima saptamana, daca respecti cu strictete cele de mai sus.

Poti manca:
- proteina (carne de pui, peste, vita slaba, purcel slab, curcan, ou, organe de pui sau animale: inima, ficat).
- legume gatite sau crude
- salate verzi sau in combinatie cu alte vegetale.
Sub nici o forma nu se consuma cereale si nici zaharuri.

Succes la slabit!

8 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Daca ar exista o astfel de "reteta"... Toti am fi top-model.
Mancare cat mai putina, fara grasimi, fara dulciuri.
Alergari, abdomene, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la auschwitz au slabit repede. Si fara costuri.

| geani87 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce glumă proastă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficitul caloric ți l recomand laughing E treaba ta cum îl realizezi. Ideal alimentație plus sport. Succes

| Trixt3r a răspuns:

Eu recomand miscarea in aer liber, eventual un sport in aer liber.

| existential a răspuns:

Mers pe jos in ritm alert si mancat mai putin happy

| geani87 a răspuns:

Cardio.Cel mai eficient.
Și cel mai important sfat.Nu mai crede în diete.Sunt niște prostii.Majoritatea se îngrașă înapoi sau chiar mai mult decât înainte după ce au ținut o dietă prea strictă. Renunța la dulciuri și pâine.Neapărat.Dacă nu poți renunța la dulciuri poți manca pe zi un pachet de Belvita(dar doar dimineața) pentru că sunt sățioși și foarte buni chiar și pentru dietă.Eu am făcut ceea ce ți-am zis mai sus și în două luni am dat jos 10 kg.În plus îți recomand să mănânci când ți-e foame nu la ore fixe.Și încearcă să nu mănânci după ora 18. Dacă simți nevoia să mănânci, mănâncă ceva ușor cum ar fi:O salată, niște supă/ciorbă.

| Macfana a răspuns:

Iti recomand sa eviți dulciurile și sucul și încearcă sa alergi în fiecare zi 30 de minute... de fiecare data când ți se face foame pe zi bea un pahar cu apa, încearcă sa bei undeva la 2 litri pe zi și se vor vedea rezultate, eu asa am slăbit, coroana?