| anonim_4396 a întrebat:

tuesc foarte tarestraight facestraight face nu sunt racita, doar dimineata vorbesc gros ca si cum asi fi racita...gatul nu ma doarehappy dar tusesc:cryingcrying ce sa afc? ce sa iau? multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ai laringita :s!

| Furnicutza a răspuns:

Fumezi?

| anonim_4396 explică (pentru Furnicutza):

Acum nu mai fumez! m-am lasat...nu mai fumez de vreo 3 saptamani

| Furnicutza a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cauza asta tusesti.Plamanii scot nicotina.iti va trece.Banuiesc ca expectorezi o flecam(scuze de limbaj) mai maronie.Aceea este nicotina.Iti va trece cu timpul. Poti incerca cu niste bomboane mentolate care calmeaza gatul.Si bravo ca ai reusit sa te lasi.happy

| lovekiti a răspuns:

Pai cred ca ai o problema esti alergica la ceva sau fumezi sau ai amigdalictele umflate sau ai ceva in gat.Poi poti sa iei o pastila de supt pentru gat sper ca te-am ajutat!
Funda?

| deeadeeiutza99 a răspuns:

Ei bine si mie mi se intampla la fel uneori, iar de curand am inceput sa beau ceai de salvie si pin cu miere si lamaie adaugate, si am descoperit ca este foarte bine sa mananc in fiecare dimineata miere cu propolis. In plus, daca esti din zona Ardealului sau ai de unde sa cumperi catina, este foarte bine sa mananci o lingurita de catina preparata astfel: la 400g catina adaugi 100g miere de albina, le amesteci bine si le tii la rece timp de 10 zile, apoi iei in fiecare dimineata cate o lingura pe stomacul gol. Sper sa te ajute. :*