| alina9012 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu dietele, si sportul.Acum un an am tinut dieta montignac, am reusit sa slabesc cateva kg bune... aproape chiar de greutatea mea ideala, si asta fara sport numai urcand scarile la facultate,, si mers pe jos. Mi-am mentinut greutatea pana pe la sf lunii august, cand am inceput sa fac tae bo, insanity workout, cam 4-5 zile pe saptamana, si nemaitinand o dieta anume, doar avand cat de cat grija ce mananc(gandindu-ma ca trebuie doar sa mananc mai putine calorii), insa am combinat alimentele.Cu toate ca inca mai fac sport, cateva zile pe saptamana, am inceput sa tin dieta weight watchers.insa vad ca am ajuns din nou la greutatea de la care am plecat anul trecut resp.63kg la 164cm.Nu sunt f grasuta.insa sunt lata in solduri, am coapse mari, intrebarea mea este:de ce nu reusesc sa slabesc.cu toate a fac sport, si nu mananc fast food, paine alba, dulciuri, o data pe saptamana si alea doar facute in casa. doar gust din ele. v-as ruga sa imi sugerati un plan de dieta care a mers la dvs, tinand cont de faptul ca sunt studenta.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexandraRusu26 a răspuns:

Pai ai putea merge la sala o zi 2/3 pe saptamana si poate ai ajunge la greutatea ta ideala.winking.(scuze, nu ma pricep la de astea, tot ce pot sa iti spun este sa nu mai incerci diete.mama mea a incercat si nu a ajuns nicaieri)winking