| BeybiTa a întrebat:

de 2 luni am inceput sa tin o dieta care include : mers la sala de 2 ori pe saptamana+aerobic, nu mai mananc dupa ora 18:00, dar in timpu zilei mananc aproape orice, si in acest timp am slabit doar 2 kg straight face. Dece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca mergi la sala si faci muschi e normal sa cresti in greutate penttru ca grasimea e mai usoara decat muschii.
e ok daca nu mananci seara, dar daca mananci prea mult in timpul zilei, mai multe calorii decat consumi e normal sa te ingrasi, la fel si daca mananci prostii de genul shaorma si cartofi prajiti in fiecare zi. conteaza cand mananci dar si ce si cat.

| BeybiTa explică (pentru BiuL):

Nuuhee hee nici vorba de shaorma, cartofi prajiti, prajituri etc. happyin ultimul timp pun mare accent pe ciorbe big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Latinmoon a răspuns:

Ai rabdare vei slabi treptat!
Primele kg se dau jos cel mai usor, cu restul este mai dificil, vei slabi intr-un timp mai lung si iti trebuie mult sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele!
Trebuie să alegi o alimentaţie săracă în calorii combinată cu mişcare fizică zilnică.
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Daca vrei sa slabesti mai mult trebuie sa fii mai atenta si cu alimentatia:consuma legume proaspete,anumite fructe care nu contin mult zahar,fibre si evita pe cat posibil dulciurile si grasimile, ai grija la paine, cartofi, paste, sunt aproape la fel de periculoase ca si dulciurile! Mult succes!