| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Buna tuturor!
Am o nemalurire, si m-am gandit ca voi ma puteti ajuta.
Daca imi pun un OB cand sunt pe ciclu, mai trebuie sa-mi pun si un absorbant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, dacă ai o menstră abundentă și nu ai posibilitatea să te schimbi des, la 2-3 ore.
Pa, pa.

| AncaVG a răspuns:

Nu trebuie folosite amandoua deoarece au acelasi rol.Fie ca folosesti un OB, fie ca folosesti un absorbant, vei fi la fel de protejata, singura diferenta este ca OB-ul nu se observa.

| yoelee a răspuns:

Mai bine nu-ti pune OB ci doar absorbant simplu. Daca pui OB intern poti face infectii si chiar nu vrei asa ceva.

| Mindrila_Luiza-Marta_1980 a răspuns:

Nu deoarece E deja o protectie dar sa ai grija sa nu te patezi caci se umple rapid