| AdeeAdelyna83 a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o problema care dureaza de mai bine de jumatate de an :-( in fiecare luna.Este vorba despre faptul ca dupa ce trece menstruatia am cateva zile in care nu mi se intampla nimic dar dupa aceea incepe sa curga un lichid maro de acolo.Nu extrem de mult dar destul cat sa fie nevoie de absorbante de zi.Am fost pana acum la mai multi medici dar niciunul nu imi gaseste nimic.Au facut teste de infectii dar nimic :-( nu stiu ce sa ma mai fac. Unul dintre ei mi-au dat pastile cu hormoni care trebuiau teoretic sa regleze asta dar nu au avut rezultat...iar acum este prima luna de anticonceptionale si a aparut din nou acea scurgere.A mai patit cineva asa ceva? Mentionez si faptul ca am dureri pelvine(cred eu, de ovare) si cand fac dragoste dar si cand apare acea scurgere.Multumesc tuturor care au avut rabdarea sa citeasca totul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii nu sunt normale si nici sanataose, putand fii generate de: chisturi ovariene, fibroame uterine, tumori, rani pe colul uterin provocate de HPV samd.
Fa-ti o ecografie pelviana si una transvaginala, mai ales ca ai dureri si sangerari, care sigur iti va arata ce nu este in regula acolo.

| AdeeAdelyna83 explică (pentru Violleta2022):

Crede-ma mi-au facut si asta.Nu au gasit nimic