| εмiLч97 a întrebat:

Buna tuturor happy as vrea sa imi tratati problema cu seriozitate si sa nu puneti raspunsuri jignitoare. Vreau sa incep o noua dieta si as vrea sa stiu cum as putea sa nu ma mai gandesc la mancare (dulciuri si alte chestii care ingrasa)? Ce as putea sa fac pentru a imi distrage atentia de la acest gand? Cum sa ma motivez sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vadic9901 a răspuns:

Ca sa slabesti incearca dieta daneza, ca sa nu te mai gindesti la mincare in primul rind trebuie sa ai dorinta aceasta si nu trebuie sa fie facut cu forta, incearca sa faci sport, maninca fructe si legume...

| alecsa96marrya a răspuns:

Fa-ti pofta cu altceva, de exemplu Fructe, legumele preferate... Sau ce ai voie im dieta pe care o tii... Ori mananca un cubulet/doua pe zi de ciocolata NEAGRA, te ajuta sa stii ( nu te ingrasi de la ea)