| Alicy a întrebat:

As vrea sa slabesc big grin Ma gandesc sa incep sa tin o dieta cu cate 1000 kcal pe zi. Eu cred cae foarte permisibila, plus ca nu mai simt nevoia aceea nebuna de a manca intrucat nu mnai sunt in perioada tezelor si a invatatului excesiv. Voi ce ziceti? A tinut cineva aceasta dieta? Se slabeste? Te oboseste fizic sau psihic?
Ma gandeam sa incep incetul cu incetul sa renbunt la dulciuri deoarece sunt "dependenta " de ele sad Chiar vreau sa incerc....am reusit in perioada postului... sper sa reusesc si acum laughing

Nu vreau raspunsuri de genul : "nu mai slabi ca esti bine asa...bla bla bla" Eu am nevoie sa mai slabesc vreo 7 kg...Fac dansuri si credeti-ma ca aici conteaza foarte mult kilogramele. O pirueta iese mult mai bine in momentul in care esti usoara big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Orice dieta e valaila si slabesi doar cu sport,fara n-ai nici o sansa, si toata pielea-ti ramane fleasca, asa ca ai de lucru bine la sala so intaresti si tonifiezi, asa a la orice dieta el mai bine fa si sport, preferabil culturism.

| sensualus a răspuns:

Si cum calculezi? faci un listing al celor mai slab calorice. mananca putin si bun

| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Eu zic ca e o idee buna doar sa nu exagerezi prea tare, bafta!

| PwNZ a răspuns:

Organismul tau s-a obisnuit deja cu efortul care il depui la dansuri.
E ca la sala, dupa 2 ani de sala, greu se mai pun muschii. Iti recomand ca pe langa dansuri sa mai faci ceva pe langa(gen alergat, sala). Dupa aceasta activitate incearca sa mananci.

| Alicy explică (pentru PwNZ):

Deci tu spui ca ar fi bine sa mai fac si alt sport pe langa dansuri? Sa stii ca m-am gandit si eu sa ma apuc de alergat sau kangoo jumps, insa eu tot cred ca trebuie sa am grija si cu alimentatia. Cel mai greu imi este sa renunt la dulciuri...ma simt ca o fumatoare care nu se poate lasa de tigari cand vine vorba de ciocolata sad

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Dieta nu e chiar o idee bună, Nu trebuie să-ți limitezi organismul în alimentele ce pot fi esențiale, e mai bună o alimentare rațională combinată cu un mod de viață activ precum și practicarea unui sport care necesită multă mișcare, astfel vei obține rezultatele dorite într-un mod sănătos.

| Alicy explică (pentru Bajereanu_Iulian_1993):

Inteleg ce vrei tu sa zici, dar stii cum e senzatia aceea de nerabdare? cand vrei ceva neaparat si nu mai poti...ei bine eu asa sunt sad din pacate nu am mereu timp pentru sport si consider ca daca ma organizez in asa fel incat sa am 3 mese pe zi si 2 gustari cu doar 1000 kcal o sa reusesc ceva ceva. Adica eu mananc pe zi 2000-2500 de kcal si am doar 54 la 1, 65.....deci daca fac putin efort nu cred ca o sa imi fie chiar atat de greu sa slabesc. Dansurile imi plac foarte mult si am neaparata nevoie sa fie totul perfect.O sa incerc sa alerg dar nu cred ca sportul da roade daca nu ai si grija in alimentati, parerea mea big grin

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns (pentru Alicy):

Scopurile mari, cer mari sacrificii, Alegeți o poză a unei persoane oarecare, principalul să fie de același sex ca și tine big grin și muncește p/u cum vrei să ajungi, puneți poza acolo unde cel mai des petreci timpul ca să nu uiți ce îți dorești. Transpirația, durerea, efortul, timpul, toate astea se răsplătește, Transpirația este lacrima grăsimilor, fă-ți grăsimile să plîngă, muncește, găsește-ți motivația. Dorești presupun un iubit cu abdomen și pectorali frumoși? păi și el ar dori pe cineva cu abdomen și fese frumoase, perfecționează-te, aceasta nu strică niciodatăwinking Dacă am folosi fiecare, timpul cheltuit la calculator am fi avut rezultate foarte bune în sport și bodybuilding, etc happy

| Bubutza13 a răspuns (pentru Alicy):

Daa. De obicei se scade 10 din inaltimea pe care o ai. exemplu : 1, 58 - 10 = 48 kilograme. intelegi? :*

| Bubutza13 a răspuns:

Am o colega care a slabit mult in ultimul timp..si era "grasuta" happy
Incearca niste exercitii, ca si cum ai face ore de sport acasa. Jumatate de ora in fiecare zi. Si nu manca mult.De exemplu : de multe ori pe zi dar putin, sau de putine ori pe zi mult.
Incearca sa faci podul ( de sus )
Asta te ajuta la abdomen.
SAu flotari, abdomene, niste jocuri cu mingea. happy
SPer ca te-am ajutat. BAFTA :* :*

| kootzy a răspuns:

Salut,

Am descoperit un site nou prin care poti sa castigi bani de acasa, lucrand cateva minute pe zi. Intra acum pe http://www.viespar.ro/? reff=cab169fc28e178df9f71a4c83c1d3967 (daca nu poti da clik pe link, copiaza adresa si acceseaza-o din browserul tau) si fa-ti un cont GRATUIT pentru a vedea cum functioneaza.

Iata cateva motive pentru care trebuie sa-ti faci un cont acum:
* primesti 5$ BONUS la inregistrare
* poti lucra de acasa sau de la birou
* nu ai un program fix, esti propriul tau sef
* ai un venit pasiv din activitatea echipei tale
* nu trebuie sa instalezi nimic pe calculator
* ai acces in timp real la contul tau

http://www.viespar.ro/? reff=cab169fc28e178df9f71a4c83c1d3967

| Americanu_Razvan_1998 a răspuns:

Ma bucur ca avem si oameni care incerc sa slabeasca, Bravowinking