| Gabiursu123 a întrebat:

am 18 ani, anul acesta am examenul de bac, am o problema. Vreau sa slabesc dar toti mi-au zis sa incep dupa bac, daca tin dieta si chestii o sa ma afecteze la invatat?

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Sunt total de acord cu ceea ce a spus Alexandra.
Examenul de bacalaureat necesita o pregătire mai minuțioasa, nu trebuie sa fii distrat, asta în cazul în care îți dorești și o nota mare!
Tu ai nevoie acum de o alimentație sănătoasă nu de o dieta!
Eu țin minte ca ma dădusem pe multe fructe și legume. Proteina parca ma făcea sa lenevesc laughing la fel și sucurile acidulate și tot ce tine de KFC, MC trebuie sa renunti la ele. Asta pentru sănătatea ta în primul rand!
După examen te poți apuca încet de ceea ce îți dorești să faci. Și bănuiesc ca îți va veni mai ușor atâta timp cât ai început sa renunti la unele alimente dăunătoare de pe acum!
Eu mai luam și niște lecitina, pe baza de plante pentru memorare și chiar m-au ajutat. Asta ca bonus!
Numai bine! Succes în tot ceea ce faci și de asemenea bafta la examen! Îți voi tine pumnii!

1 răspuns:
| SEMIHA a răspuns:

Concentrează-te doar pe examen, contează foarte mult să îl iei. Iar dacă vrei să mergi la o facultate după. o notă mare te va ajuta în mai multe privințe. Lasă dietele acum. Nu îți umple capul cu prostii! Axează-te pe ceea ce este mai important acum. Nu te gândii prea mult la slăbit. Doar mănâncă mai sănătos. Introdu în alimentația ta zilnică multe fructe și legume. Bea sucuri naturale, lasă-le deoparte pe cele acidulate. Și bineînțeles, să faci mișcare cât de multă. Poți să începi o dietă, după Bac. Dacă tu consideri că este cazul de una. Succes!